Rujána aneb nejsevernější ČESKEJ spot

V tejdnu nám píše Roman, jesli nedáme vo víkend Wiek, že přepověď je luxus ( 7-10ms ). Souhlasíme. V pátek, ale předpověď schodili na 5-7 ms, a tak Roman, kterej ( ZATÍM ) nevlastní velký prádlo mění názor. Nám to ale naprosto sedí. Co je lepšího na FS 21 a Edge17 než rovná voda, 5-7ms, 20 C a azuuuro ???.

 

V pátek z práce ještě domů za dětmama a v 8 večer vyrážíme směr Ryyyygen. Tankujeme a doplňujeme pitivo na poslední benzínce na D8. Když platim, vidim holohlavýho chlapíka, kerej si vybírá časopisy¦ kdybysme se na tom dohadovali – se takle sejít- tak se to nepovede¦ .Roman! Takže nakonec jedou taky! Je nám okamžitě jasný, že na Rujáně na chvíli vo naše vzducholodní miláčky žpřijdemeś “ no co, aspoň si chvíli vodpočinem :-).

Cesta v pohodě a ve 2:00 ráno uleháme ve wohnungu žU bábyś ( ta by nám dala kdyby věděla jak ji říkáme 🙂 ). V 9:15 nám už Dědek vod ryb připravuje snídani ( i když má oficiálně až vod 9:30, ale zná nás – už sme tu v podstatě jako doma 🙂 ) “ 2x Matjes ( tady jako vždy povinnost ! ) + 2x velkej radler + 2x kafe. ¦

Zatímco se cpeme, jsou už na vodě vidět první kajty “ samozřejmě 3 kusy FS Speed 3 – 21. V 10:00 hodin jsem tam ja jako čtvrtý efeso na vodě a v další minutě brácha s Ozone Edge 17. Já(Yh11) s FS + Flyracem to mydlim hned na moře. Jenik(Yk12) s E17 a twintipem žehlí pobřeží.
Prohazujeme si draky ( tzn. ja E17+Flyrace a Jenik FS21+crypt ) a užíváme si nekonečnýho prostoru, hladký vody a sluníčka, kerý se nemá za co schovat, pač mraky žádný nejsou! Stopper ball na 2012kovym efesu je vynikající vychytávka šetřící síly a poskytující naprosto neskutečný pohodlí na dlouhejch šlákách !!! Obecně celej ten novej bar (FS Infinity 2.0 ) je fakt dokonalá záležitost ! Lááááábuž ! Projíždíme tesně za sebou mezi dvěma winsurferama stojícíma ve vodě. Slyšíme jejich průpovídku : žty woe ty Germáni nás snad chtěj sejmout¦ś . žAaaaaale nechcem kluci “ kliiid !ś odpovídáme plynnou češtinou ! :-))) V jednu chvíli slyšim za sebou : ž Nazdááár Ywoshiiiiś¦ All-boarďák Martin se žlutym Edgem 17 a žlutejch šortkách! Wiek je prostě nejsevernější ÄŚESKEJ spot !

Na břehu vidíme Romana a Filipa, který se svojema kapesníkama ( 13m2 ) nemaj samozřejmě šanci a tak je ani nevytahujou. Roman vo de mě dostal efeso a Filip, kterej je po čtvrtý na vodě vod bráchy Edge17+ Underground Stellu. Okamžitě se rozjíždí a nevěří jak je ovládání týhle mašiny jednoduchý. Zatím jeho nejlepší kajterská session ever! Celej den ( vod 10 do 19 hodin ) jsme na vodě s malinkou přestávkou na rybu a pivo. Večer se stavujeme za Allboarďáckou bandou v campu a dem s bráchou do baru u recepce na kulĂ©br. Vobjednáváme si dvě kafe, dva rádlery a dvě tulamórky. Servírka nám to nese na tácu ke kulečníkovýmu stolu. Koukne na mě a pak na bráchu a klasicky vytřeští voči (sme si žtrochuś podobný 😀 ) v tom šoku si nevšímá kolegy, kerej nám mezi tim přines kafe a při votočce to plnou parou do něj napeče¦ řach! – takový škody !!! nakonec jí necháváme 10 Ă©ček tuzĂ©ra, aĹĄ ji nevyhoděj “ dyt za to vlastně nemohla¦ ! 🙂

 

V neděli snídaně ve stejnym rytmu jako fčĂ©ra a v 10 zase na vodě. Když už mě nebaví blbnutí u pláže, vydávám se s FS21 na druhou stranu k Dranske. Krásnej vejletik celou cestu se stopper balem na půlku depoweru. Řikám si, v týhle konfiguraci by se i ten LaManche dal přeject !… Při chvilce na břehu píšu jen tak Lukymu ( nevim kde je, ale at vi kde sem já 🙂 ) žSuper Wiek, furt jen efes. Btw Stopper ball je luxus!ś¦ Lukash nevodpovídᦠcož neni jeho styl¦ ( hmmm???!!! ) ***viz dále

Po druhý hodině odopledne balíme. Stavujem se pro uzený ryby u dědka v přístavu a jedem pomalu kolonádou domu. Cestou kolem kempu vidíme na vodě allboardáky a tak jim pořizujem několik snímků. Stavujem se i na jejich zakládně na pláži. Koukám na vodu a tam je stejný efeso jako mam jᦠhmmm moooc pěkný !… Když TO ( *** ) přijede blíž, vidim, že to je Luky ! Z vody se teda asi blbě píše 🙂 Svět je fakt malej ! Slyšet ve Wieku němčinu začíná bejt rarita !

Na břehu se nás schází pěkná banda a když to Lukash vidí, předvádí sadu triků, kerý provádí s nenapodobitelnym stylem a lehkostí. Ale vidíme i pár pěknejch tlam ( do 20cm vody nic moc¦ ) , a tak sme fšichni spokojený :-).

Ve stejnou chvíli co 70 kg Lukash jezdí na FS21 ( !!! ) jezdí kolem týpek ( typuju minimálně 85 kg ) na 9 metrovym draku !!! Je na to celá pláž svědků. Rozsah FS je fakt neskutečnej ! Začínám se zabejvat myšlenkou, jestli je vůbec potřeba k FS S3 21 pořizovat eště nějakýho jinýho draka ?! :-).

Ve 4 vodpoledne finálně vyrážíme. ÄŽábelskejch 666 km, co to máme domu, dáváme i s jídlem, tankovánim atd. za 6 hodin 25 minut.

Super víkend “ Flysurfer = Everyday is a kite day !

 

Ywosh 11 OneTeen – Czech Flysurfer Mafia
Yenyk 12 TwoTeen – Czech Ozone Mafia

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 1 =